Logg inn
x
eller
Registrer
x
eller

Ukraina: Startrekkefølgen bestemt og én av deltakerne trekker seg

A - tirsdag, 22 januar 2019 16:44
Snart i gang: Den ukrainske utvelgelsen Vidbir starter med første semifinale 9. februar. Snart i gang: Den ukrainske utvelgelsen Vidbir starter med første semifinale 9. februar.

Den ukrainske kringkasteren UA:PBC har i dag offentliggjort startrekkefølgen i semifinalene av Vidbir 2019.

I tillegg ble det også kjent at én av deltakerne, Tayanna, trekker seg fra konkurransen. Tayanna har fått en stor skare med fans etter sine to tidligere deltakelser i Vidbir, så det var mange som ble skuffet da de leste hennes siste Instagram-post. Her skriver hun blant annet at hun er opptatt med å spille inn et nytt album og gjøre forberedelser til en solo-konsert. Hun skriver også at hun er sikker på at det er artister som trenger billetten til Israel mer enn henne.

 

 
 
 
View this post on Instagram

Друзi, вітаю! Маю для вас важливе повідомлення. Вчора ввечері я прийняла дуже непросте, але усвідомлене для себе рішення. Бiльше я не братиму участь в Національному відборі на Євробачення. Вiрю, що так буде краще для всіх. Сподiваюсь, що ви поставитесь до цього з повагою та розумiнням. Iнодi всесвіт не дає тобi чогось не тому, що ти цього не заслуговуєш, а тому, що ти заслуговуєш чогось іншого. Аби це пiдтвердити, вiдчуваю, що саме зараз я маю зробити цей вибір. Я впевнена, що знайдуться артисти, які не потрапили до переліку учасників, але яким квиток до Ізраїлю потрібніше, ніж мені. А ще з часом, я все ж таки зрозуміла, що головне змагання в житті творчої людини – це змагання з собою. Отримати перемогу в ньому можна лише за однієї умови – бути щирим з собою та мати силу приймати непрості рішення. Я поважаю та люблю всю нашу команду, яка вірить в мене та весь цей час робила все, щоб ми досягнули цієї амбітної мети. Але я кажу Ні. Досить. Наразі я поринаю в те, що мене дiйсно захоплює - запис нового альбому та пiдготовка до сольного концерту. Я вдячна всім за підтримку весь цей час. Для мене це дуже важливо і саме це мене надихає. Своєю музикою обiймаю кожного! Ваша Tayanna.

A post shared by TAYANNA (@tayanna_reshetnyak) on

Her er årets startrekkefølge:

  • Semifinale 1:

1. The Hypnotunez
2. Letay
3. Vera Kekelia
4. TseSho
5. YUKO
6. MARUV
7. Brunettes Shoot Blondes
8. BAHROMA

 

  • Semifinale 2:

1. Ivan NAVI
2. ANNA MARIA
3. KAZKA
4. Kira Mazur
5. LAUD
6. Khayat
7. Braii
8. Freedom Jazz

Vidbir 2019 starter 9. februar med første semifinale. Andre semifinale går 16. februar, før det hele avsluttes med finalen 23. februar.

Sist redigert torsdag, 24 januar 2019 17:57
Charlotte Sissener

Har vært med i escNorge siden 2017, og bidrar som skribent. Har i år ansvar for Ukraina, Litauen og Spania.